Ko darīt Portugālē?

Ar prieku ziņojam, ka līdz gada gaidītākajam notikumam – atvaļinājumam – ir atlikušas tieši divas nedēļas! Nu jau kādu laiku plānojam savu Portugāles ceļojuma maršrutu, lasām ceļvežus, ieklausāmies paziņu padomos un klejojam pa ceļotāju forumu dzīlēm.

Vienu vārdu sakot, esam tajā patīkami satraucošajā stāvoklī, kad  priekšnojautas par gaidāmo ceļojumu ar katru dienu kļūst arvien krāšņākas. Šis būs mūsu pirmais brauciens uz Portugāli, bet apkārtējo slavinošās atsauksmes par šo valsti jau ir darījušas savu – latiņa ir pacelta diezgan augstu un no Portugāles mēs gaidām daudz.

Ja esat tur bijuši, novērtēsim arī jūsu padomus par to, kas obligāti jāredz vai jāizdara šīs valsts apmeklējuma laikā!

Brauciena ilgums – 23 dienas, turpceļā lidojam uz Faro, atpakaļ – no Portu.

Peničes rags, Portugāle. (c) Flickr lietotājs hom26: //www.flickr.com/photos/hom26/

Iesaki citiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • draugiem.lv
Tēmas: Eiropa, Portugāle

7 komentāri: “Ko darīt Portugālē?

 1. Edgars

  te ir 3 apraksti par Portugāles ceļojumiem, varbūt noder. //hotelmegasearch.com/blog/lv/tag/portugale/
  Jūs laikam vairāk pie dabas ne? tad iesaku Algarvē izbaudīt pastaigas Lagošā (Lagos), aizbraukt uz Monchique, gar Algarves okeāna malu uz augšu. Savukārt atkal pie dabas ir vērts aizbraukt uz Peneda-Geres dabas parku valsts ziemeļu daļā. Algarve ir vairāk britāniska, komerciālāka, tūristu piesātināta, it īpaši sezonas laikā jūlijā. Ziemeļu Portugāle ir daudz izteiktāks portugāļu gars. Porto un apkārtnes pilsētas ir ievērības cienīgas, noteikti ir vērts ar vilcienu aizbraukt uz Pocinho (tas ir 3,5 stundu brauciens ar vilcienu, gar Duoro upi ar fantastiski skaistiem skatiem). Bet par to visu var lasīt vairāk aprakstos + te galerijas bildes, tur ir vairākas galerijas par Portugāles braucieniem //www.draugiem.lv/gallery/?aid=20747184

  Tā ir fantastiska zeme, mēs tur esam bijuši 3 reizes + vienreiz Portugālei piederošajā Madeiras salā!

  P.s. Porto vīni un ziemeļu vīni kopumā ir fantastiski, var malkot un sēdēt okeāna krastā, īpaši iesaku no Porto aizbraukt uz Aveiro un Espinho (Lisabonas virzienā), Espinho ir foršs mols okeānā, var mierīgi pasēdēt vai pasērfot.

 2. Vilhelms Meisters (@VilhelmsM)

  prieks par šādu izvēli. Portugālē esmu bijis trīsreiz, jūlija beigās tur atgriezīšos uz ilgāku laiku.

  vajag izbaudīt Porto – tu noteikti ir, ko darīt vairākas dienas. vecpilsēta, Douru upes apkārtne, Eifeļa tilts, kalnainās ieliņas. portvīna darītavas un skaistie skati no abiem Douru krastiem. ja ir labs laiks, vienu dienu var pavadīt pastaigājoties gar okeāna piekrasti – ar 500. autobusu aizbraukt līdz pašam galam un nākt atpakaļ līdz molam. līdz centram, savukārt, var tikt ar tādu vecu retrotramvaju, kas būs atrodams pie mola.

  Gimareša ir smuka pilsēta, iesaku ar gaisa tramvaju uzbraukt kalnā – tur ir milzīgi klinšu akmeņi, skaists skats uz pilsētu un smuka baznīca.

  tuvumā vēl ir Braga, Aveiro, Espinjo – visai tuvā attālumā, turklāt vilcieni nav sevišķ dārgi.

  šo to vēl var atrast manā bloga rakstā (vairāk gan piezīmes un ieteikumi, ne apskates objekti) – //meisters.lv/?p=1074 apakšā arī īss video, kas varbūt ļaus +- saprast tur esošo noskaņu.

  veiksmīgu ceļojumu! :)

 3. Evita

  No sirds iesaku Algarves piekrastes pludmales (Marihna, Sagres uc.), superjauko zvejnieku pilsētiņu Erceiru (virs Lisabonas), balto Obidušu, droši vien garām braucot var papriecēt acis ar Sintras pili.
  Porto vēl neesmu trāpījusi, bet pēc visa dzirdētā un fotogrāfijās vērotā, noteikti arī – Jā!

  Vairāk par manu pieredzi šī gada braucienā uz Portugāli: //www.draugiem.lv/gallery/?aid=39763657
  2007.gada brauciena apraksts: //dra.lv/bBjnH

 4. Ekspotīcija Post author

  Super, paldies visiem par ieteikumiem! Patiesībā kaut kā tā arī esam plānojuši – gar dienvidrietumu piekrasti uz Lisabonu, tad Porto, Duoro ieleju un visbeidzot vismaz 3-4 dienas Peneda-Geres takās. Vēl bez portvīna un sardīnēm centīsimies atrast kādu labu fado iestādi.

 5. Valda

  Porto ir vērts aiziet uz kādu no vīna tūrēm. Tur, kur mēs bijām //www.taylor.pt, bija apm 20min gara ekskursija pa vīna pagrabiem, kur pastāstīja gan par portvīna tapšanu, gan darītavas vēsturi. Beigās vēl tikām pacienāti ar divu veidu portvīniem. Bija ļoti, ļoti interesanti :) Ieeja toreiz bija bez maksas, bet tagad skatos mājas lapās, ka visur par maksu.

  Portugāle ir daudzveidīga valsts. Arī mēs ar vairākiem piegājieniem jau bijām pabijuši Algarvē un Lisabonas apkārtnē un likās, ka Porto vairs ne ar ko īpašu nepārsteigs. Taču katrs no reģioniem ir īpašs un vienreizējs ar kaut ko savu. Eh, kāds jums skaists ceļojums priekšā :) Vēl Portugālē ir ļoti garšīgi konditorijas izstrādājumi un kafija. Mums viss garšoja, bet tādas īpašākas ir “pasteis de nata” kūciņas. Lisabonā ir kafejnīca, no kurienes šīs kūciņas oriģināli esot cēlušās un tur tās esot visgaršīgākās. Vietu arī ļoti līdzīgi sauc: Pasteis de Belem. Man gan pat lielveikalā pirktās pasteis de nata likās gardas :)

  Lai skaists un iedvesmas pilns ceļojums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.