Filma “The Way”

Vakar noskatījāmies filmu, kas mūs aizkustināja. “The Way” ir stāsts par tēvu, turīgu acu ārstu no ASV, kas ierodas Francijā, lai nogādātu mājās sava dēla mirstīgās atliekas. Daniels ir gājis bojā Pireneju kalnos, tikko uzsācis gājienu pa Santjago ceļu (spāniski – Camino de Santiago, tiešā tulkojumā – Svētā Jēkaba ceļš). Lai arī pirms tam tēvs neatbalstīja dēla klīšanu pa pasauli, viņš nolemj pabeigt Daniela iesākto un savām kājām mērot populāro svētceļnieku maršrutu aptuveni 800 km garumā. Pa ceļam viņš sastop citus gājējus, kas devušies ceļā katrs savu personīgo motīvu vadīti, taču viņus visus kas vieno – vēlēšanās savā dzīvē kaut ko mainīt.

 

 

Filma ir vienkārša un viegli skatāma, bet tomēr mazliet smeldzīga un neparasti iedvesmojoša. Arī skaņu celiņš ir ļoti piemērots – visiem sen labi zināmās Coldplay, Alanis Morissette un David Gray dziesmas, kurām nevilšus gribas dungot līdzi. Visu šo papildina Spānijas ziemeļu gleznainās kalnu ainavas un skaistie dabas skati. Starp citu, pats režisors Emilio Estevezs filmā parādās dēla lomā, bet tēva lomu atveido viņa tēvs arī reālajā dzīvē – aktieris Mārtins Šīns, tādēļ nebrīnieties par abu vīriešu sejas vaibstu līdzību.

Mēs paši pa Santjago ceļu vēl neesam gājuši, taču sava pirmā patstāvīgā ceļojuma ietvaros pirms sešiem gadiem apmeklējām Santjago de Kompostela – pilsētu, kas ir minētā svētceļinieku gājiena galamērķis Spānijas ziemeļrietumos. Toreiz nolēmām neiet iekšā katedrālē, lai pirmoreiz to varētu izdarīt tad, kad būsim mērojuši ceļu saviem spēkiem. Ļoti ceram kādu dienu šo ieceri īstenot.

Apskatīt visu brauciena fotogaleriju →

 

 

Iesaki citiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • draugiem.lv
Tēmas: Eiropa, filmas, kino, Spānija

2 komentāri: “Filma “The Way”

  1. Andris

    Mēs arī nesen noskatījāmies šo fimu un mums tā ļoti patika. Arī paši neesam vēl šo ceļu gājuši, bet plānojam to kādu dienu izdarīt. Vienīgais, kas nepatika, ir tas, ka brīžiem filma šķita samērā “holivudiska”, ja tā var teikt. Vai jums tā nelikās?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.