Neparastais ceļojums uz Itāliju

Galīgi neplānoti mūsu nesenais ceļojums uz Itāliju izvērtās par vienu no organizatoriski neparastākajiem braucieniem līdz šim. Pavisam netipiski sev biļetes iegādājāmies spontāni, maršrutu saplānojām ļoti aptuveni un pārvietojāmies ārkātīgi lēni. Bet, jau atgriezušies, varam ar pilnu atbildību apgalvot, ka gribam šādi ceļot arī turpmāk!

Viss sākās ar to, ka lēmumu, kur un kad šogad dosimies atvaļinājumā, pieņēmām atbilstoši zemākajai aviobiļešu cenai, nevis iepriekšējai iecerei. Jūnijā ievērojām, ka „Ryanair” no Rīgas atklājis jaunu reisu uz Romu, izpētījām, ka lētākās biļetes (aptuveni 40 Ls vienam cilvēkam abos virzienos) pieejamas pēc pusotra mēneša un pēc pāris dienām tās iegādājāmies. Līdz ar to laika maršruta zīmēšanai bija salīdzinoši maz.

Šoreiz nolēmām pielietot pirms gada kādā gudrā grāmatā lasīto padomu par ceļojumu plānošanu. The Rough Guide to First-Time Around the World autors iesaka ceļojumus plānot nevis atbilstoši tam, kuras vietas gribas redzēt vai apmeklēt, jo apskatīšana pati par sevi ir ļoti pasīva nodarbe un ar laiku pilsētas, baznīcas un gleznas muzejos sāk līdzināties viena otrai, bet gan saskaņā ar to, ko gribas izdarīt vai piedzīvot. Tā nu šoreiz mūsu ceļojuma plāns izskatījās ne mazāk un ne vairāk šādi:

No pirmā acu skatiena nezinātājam šis pēcjāņu rītā telefona pierakstos tapušais dokuments noteikti nerada priekšstatu par mūsu ceļojuma maršrutu vai gaitu, tomēr tā rakstīšanas brīdī mums viss jau bija skaidrs – mugursomās jākrāmē glaunas drēbes, lai Romā varētu aiziet uz operu, Neapolē mūs visvairāk interesēs picērijas, bet visam pa vidu mēs noteikti centīsimies kaut kur vaigā apskatīt pašu pāvestu.

Tieši šīs un nevis kādas citas aktivitātes izvēlējāmies atbilstoši tam, kāds bija mūsu priekšstats par tipiskām itāļu nodarbēm un Itālijas simboliem, kā arī mūsu personīgajām interesēm un vajadzībām. Piemēram, šim ceļojumam bija jāveic arī atpūtas brauciena funkcija, jo uzreiz pēc tā bija jāatgriežas darbā.

Protams, kā jau kārtīgā ceļojumā pienākas, mūsu plāni mainījās un tika pielāgoti apstākļiem uz vietas. Jau laikus varam atklāt, ka no šī saraksta mums šajā braucienā neizdevās izpildīt tikai vienu punktu, bet vēl pāris nāca klāt ceļojuma laikā. Tad nu šoreiz savus turpmākos bloga ierakstus par to, kā tad mums īsti gāja Itālijā, veidosim vairāk vai mazāk pieturoties pie sava „darāmo lietu saraksta” un stāstot par katru no tām.

Visbeidzot, šis ceļojums no visiem iepriekšējiem atšķīrās ar tempu. Tālāk par 300 km no Romas mēs trīs nedēļu laikā tā arī neaizbraucām. Mums, kas pirms gada bija ar mieru 100 dienās apskatīt septiņas Dienvidamerikas valstis, tā ir ļoti būtiska pārmaiņa. Un, teiksim godīgi, mums patika un brīžiem ceļot gribējās pat vēl lēnāk. Četras dienas nodzīvojuši kādā nelielā ciemā, varējām skaidri pateikt, cikos zvanīs baznīcas zvani un kurš ir īsākais ceļš līdz labākajai maizes ceptuvei. Un vai tad tā nav īstā vietas iepazīšanas garša!

Kamēr tapinām rakstus un šķirojam bildes, būtu interesanti uzzināt, kā parasti ceļojumus plānojat jūs – darāt to paši vai uzticat kādam citam, gatavojaties braucienam jau vairākus mēnešu iepriekš vai pēdējā brīd, ceļojat ātri vai labprātāk ilgi uzkavējaties vienā vietā?

Iesaki citiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • draugiem.lv

3 komentāri: “Neparastais ceļojums uz Itāliju

 1. Pēteris

  Eiropā vispār neiespringstu. Bieži vien ir kāds vietējais rads vai draugs, kas vis kaut kur aizved un pastāsta. Un baudu gūstu gan no komunikācijas ar cilvēku, gan no ceļošanas.

  Ar Vespu plānojāt braukāt vai skatīt rūpnīcu? Kiprā motorollera īre un lietošana bija viens no labākajiem piedzīvojumiem. Nez vai prātīgi to darīt Venecuēlā, Margaritas salā?

 2. Andris

  Mēs parasti kaut ko sākam skatīties jau samērā laicīgi, bet detaļās ieplānojam visu tikai neilgi pirms paša brauciena. Es parasti plānoju apskates vietas un loģistikas jautājumus, savukārt sieva vairāk par lietām, ko vajadzētu izdarīt, ko vajadzētu pagaršot utt. Katram savi pienākumi. Izpētīt transporta sistēmu, kādas tūristiem netipiskas vietas parasti ir daudz labāk vēl pirms brauciena.

  Tomēr, ja dotos around-the-world ceļojumā, tad visdrīzāk nebūtu laicīga plānoša, vienkārši ļautos ceļojuma plūsmai.

 3. Ekspotīcija Post author

  Ar Vespu plānojām braukt, tieši tā. Margaritas sala ir populārs tūristu galamērķis, gan jau tur ir iespējas noīrēt motorolleri. Parasti tādās vietās jāuzmanās nevis no vietējiem vai negodprātīgiem policistiem, bet gan braukšanā nepieredzējušiem tūristiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.