Britu humors un 8 kaķi

Britu humors ir leģendārs. Lai arī mazāk pieejams ārzemniekiem nekā pašiem britiem, tam piemīt savāds šarms, kas liek tādus Latvijā pazīstamus TV šovus kā “Benijs Hils” un “Misters Bīns” skatīties pat tad, ja kaut kur sirds dziļumos šķiet, ka joki taču nav nemaz smieklīgi, drīzāk truli un mazliet prasti.

Taču man britu humors allaž ir izraisījis savdabīgu cieņu – mazliet nesasniedzams, aristokrātisks un ar vieglu inteliģences pieskaņu tas mani katru reizi mazliet pārsteidz ar savu spēju vienas epizodes ietvaros it kā nevainīgi paņirgāties par nāvi, karalieni un pašiem britiem, turklāt izcilāko šedevru gadījumos darīt to ar nezūdošu eleganci un stāju. Tādēļ tad, kad Ians man paziņoja, ka sagādājis mums iespēju manas uzturēšanās laikā Londonā aiziet uz TV humoršova “8 no 10 kaķiem” ierakstu BBC TV sutdijā, es ar prieku piekritu.

Raidījums un kaķu barība

“8 out of 10 cats” ir humoristisks erudīcijas šovs, kuru pārraida britu Channel 4. Spēles nosaukums ir atsauce uz kaķu barības reklāmā izmantoto apgalvojumu, ka “8 no 10 kaķiem izvēlas Whiskas“. Starp citu, kad 2005. gada vasarā šovs pirmoreiz tika pārraidīts pa TV, pirmā reklāma šova starplaikā esot bijusi… Whiskas!

Spēles būtība – divas komandas savā starpā sacenšas, mēģinot uzminēt dažādu aptauju un pētījumu rezultātus. Piemēram, spēles pirmajā kārtā dalībniekiem jāuzmin, kas ir bijušas piecas populārākās tēmas britu sarunās aizgājušās nedēļas laikā.

Gājiens uz studiju

Uz BBC studiju devāmies laicīgi, jo tikām pieteikti kā brīvprātīgie skatītāji un mūsu vietas studijā nebija garantētas. Jau pirms mums pie skatītāju ieejas bija izveidojusies pamatīga rinda, taču gaidīt nenācās ilgi, jo drīz vien mūsu rezervācija tika pārbaudīta un mēs tikām pie baltajām skatītāju aprocēm.

Runā, ka uz BBC studiju ir vērts aizbraukt pat tāpat vien, uz ekskursiju. Pēc izskata gan ēka nešķita ar kaut ko īpaša, taču, esot tur, nepameta sajūta, ka biju kādā svarīgā vietā – pa garajiem gaiteņiem skrēja operatori un producentu asistenti ar bezvadu mikrofoniem un austiņām, ceļu aizšķērsoja drošības lentes ar uzrakstu “Tikai personālam” vai “Tālāk doties aiziegts”, bet iekšpagalms bija pārpildīts ar glauniem auto.

Pēc asistentu neskaitāmo komandu uzklausīšanas beidzot nonācām pašā studijā, un bijām vieni no pēdējiem, kas tika pie vietām krēslu rindās uz skatuves. Studijā bija iedegti žilbinoši spoži prožektori, bet tik un tā bija pavēss. Tādēļ pirms filmēšanas sākuma tikām “ieslidīti” – kāds atraktīvs kungs plēsa jokus un uzrunāja skatītājus. “Are you ready?” viņš ķērca un skatītāju uzdevums bija brēkt pretī, cik jaudas: “Yes, I am!

Meitene no Latvijas

Auditorija bija atsaucīga, un pēc tam, kad jokdaris bija piešķīris “slutty girls” titulu ķiķinātājām zāles vidū un mēģinājis viņas izprecināt Ianam, pienāca arī mana kārta izcelties.

“Kurš no jums ir ieradies no vistālākās vietas?” jautāja vīrs ar mikrofonu. Kad pacēlu roku un atsaucos: “Es! Es no Latvijas!” viņš uzspēlēti skaļi nopūtās un lika man justies vainīgai.

“Meitenīt, vai zināt, cik ilgi parasti ilgst atbildes meklēšana uz šo jautājumu? Vismaz piecas minūtes! PIECAS minūtes! Un tad ierodaties jūs un paziņojat, ka esat no Latvijas, lai Dievs apžēlojas. Un ko lai es tagad daru atlikušajā laikā?” viņš sūdzējās.

Taču tad atklājās, ka kāds no operatoriem bija no Austrālijas, un ar to “iesildīšanās” noslēdzās. Uz skatuves uztraucās britu komiķis Džimijs Kārs – melniem, spīdīgiem, no pieres atglaustiem matiem un apaļiem, mazliet bērnišķīgiem sejas vaibstiem. Dzēlīgie joki, kas nāca no viņa mutes, asi konfliktēja ar viņa piemīlīgo ārieni.

Iespēja noskatīties

2 stundu garumā šova dalībnieki apsprieda gan Deivida Bekhema iespējamo ārlaulības sakaru ar kādu prostitūtu, gan Mārgaretas Tetčeres bēres, gan politiskos notikumus Lielbritānijā.

Tiesa, gan valodas, gan konteksta trūkuma dēļ kādu daļu joku nespēju uztvert, taču kopumā ieraksta apmeklējums izvērtās par ļoti pozitīvu pieredzi. Īpaši tādēļ, ka no raidījuma TV versijas, kas ilgst knapi pusstundu, parasti tiek izgriezti visi tie rupjākie (un tādēļ, jāatzīst, bieži vien tie labākie) joki. Pēc ieraksta jutos izmsējusi vismaz nedēļās smieklu normu.

Šeit interesenti var noskatīties raidījumu, kura ierakstu man bija tas gods noskatīties klātienē:

Noskatieties arī raidījuma otro un trešo daļu!

Piedalīšanās TV šovu ierakstos ir bez maksas, un pieteikties skatītāju biļetēm ir iespējams ar BBC mājas lapas vai SRO Audiences mājas lapas starpniecību. Tas ir lielisks veids, kā bez liekiem izdevumiem iepazīt Londonu un britus mazliet tuvāk!

Lasīt citus ierakstus par Londonu →

Apskatīt brauciena fotogaleriju →


Iesaki citiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • draugiem.lv

3 komentāri: “Britu humors un 8 kaķi

  1. Ekspotīcija

    Jā, arī Monty Python, Black Books un arī The Office, taču britu humoram ir vairāki žanri un vienā no tiem ietilpst arī Mr.Bean un Benny Hill, kas, šķiet, Latvijas TV skatītājiem tomēr varētu būt vispazīstamākie.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.