Eņģeļu pilsēta

Vai zinājāt, ka Bangkokas oficiālais nosaukums sastāv no 43 zilbēm, kuras saīsinātas līdz Krung Thep, kas tulkojumā nozīmē “Eņģeļu pilsēta”? Taču tikpat labi tā ir arī dēmonu pilsēta – pilsēta, kurā viegli aizmirsties, krist izvirtībā vai izdomāt savu dzīvi pilnīgi no jauna. Jo šķiet, ka šajā pilsētā ir viss, un tas vismaz var likt saprast, ko savā dzīvē vēlamies paturēt. Un tas viss ir sasodīti lēts. Nekur citur ofisu augstceltnes nav redzētas tik tuvu graustiem, bet augsti godājamā karaļa bildes uz dizaineru apģērbu superveikalu izkārtnēm. Un šķiet, ka daudzi uz šī visatļautības āķa ļoti viegli un labprātīgi uzķeras. Rietumnieku pūļi šeit ierodas izdzīt savus dēmonus bariem. Tagad gan krietni mazākos apmēros nekā pirms Bankokas lidostas ielenkšanas pirms pāris mēnešiem.

Mūsu vācu draugs Filips šodien nokavēja savu lidmašīnu uz mājām. Šķiet, šī pilsēta viņu gluži tāpat kā daudzus citus vienkārši negrib laist vaļā. Viņa draudzene mājās aizlidoja jau vakar, tādēļ viņš bija devies uz vietējo stripbāru. Tas gan nav iemels, kāpēc viņš šorīt nebija lidostā. Viņš vienkārši sajauca reisu laikus.

Šodien mēs pilnībā ienirām Bangkokas kultūrvēsturiskajā centrā. Zelta trīsvienības (Karaļa pils, Gulošā Budas templis un Wat Arun) ēkās ir tik daudz krāšņuma un detalizācijas, ka grūti iedomāties, cik daudz cilvēku strādāja pie mazo mozaīku veidošanas. Katrs tornis, katra kolonna un siena ir no vietas noklātas ar maziem stikliņu rakstiem vai zeltītiem gleznojumiem. Sapratām, ka ziedojumu urnas Gulošā Budas templī bijām jau redzējuši kādā no šova Amazing Race sērijām. Sametām skanošās monētas tā, ka nošķindēja.

Dienas mazās epizodes: brīze Wat Arun tempļa augšā ar plašu skatu uz otru pilsētas krastu; mūki oranžos apmetņos, kuriem kuģīšos iezīmētas īpašas stāvvietas (This seat is for monks*); mopēda skaļais tarkšķis tuktuka kabīnē, braucot uz Kao San ielu; iesvētīšanās ar svēto ūdeni no lotosa zieda, skatoties uz smargdzaļo Budas statuju.

*Šī vieta paredzēta mūkiem. (angļu val.)

Lasīt citus ierakstus par Taizemi →

Apskatīt brauciena fotogaleriju →

Iesaki citiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • draugiem.lv
Tēmas: Āzija, Bangkoka, Taizeme

2 komentāri: “Eņģeļu pilsēta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.