Karsti, tiešām karsti

Mūsu hosts šajā mājā dzīvo tikai pāris mēnešus, tādēļ gaismas slēdži vēl ir iepakoti polietilēnā, bet vannas istabā ir moderna dušas iekārta, ar kuru elektroniski var regulēt ūdens siltumu. Minimālā ūdens temperatūra ir 32 grādi! Pilsētā, kur gaisa temperatūra lielāko dienas daļu ir pāris grādus siltāka, šāds ūdens šķiet nepanesami karsts.

Onds ir stjuarts, tādēļ šodien viņam vajadzēja palikt mājās un gaidīt iespējamo izsaukumu uz kādu reisu. Stand-by*. Tā kā no darba viņam tomēr nepiezvanīja, vakarā satikāmies centrā un izstaigājām nakts tirgu pie Lumpīni parka. Ja nepiezvanīs arī rīt, dosimies kopā uz leļļu teātra uzvedumu Traditional Thai Puppet Play, kas esot saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus.

Šodien esam daudz staigājuši. Sākumā pa veikaliem fotoaparāta meklējumos, tad pa parkiem. Pagaidām vēl netikām līdz tempļu apskatīšanai, jo ieradāmies mazliet par vēlu, kad apskates objekti jau grasījās slēgties.

Gastronomiskie meklējumi jau sit augstu vilni. Šodien viss sākās ar jēlām garnelēm čili mērcē pusdienās. Jāatzīst, pasūtījās gandrīz nejauši, jo, lasot ēdienkarti, acīs iekrita vārds “garneles”, nevis “jēlas”. Bija gan pat tīri ēdamas, varbūt tieši pateicoties asajai mērcei.

Ēšana ārpus mājām te ir patiesi lēta (tāpat kā takši), tādēļ vietējie regulāri ēd ēstuvēs un īpaši no stendiem uz ielas. Tajieši ļoti labprāt dalās ar savu ēdienu ar pārējiem pie galda sēdošajiem, patiesībā šķīvji ar ēdamo vienkārši tiek laisti pa apli. Un vēl viņiem ir ieradums pasūtīt par daudz no visa kā (Lonely Planet to sauc par overordering). Pie cenas 2-3 lati no cilvēka par bagātīgu maltīti tas gan ir attaisnojami. Tādēļ šonakt atkal dodamies pie miera labi daudz visādu asu gaļas ēdienu saēdušies. Ja tā turpināsim, iespējams, būs jāapsver iespēja pievienoties kādai no tehno ritmos lēkājošajām vingrotāju grupām parkos. Iedzīvotāju veselības veicināšanas nolūkos tādas te ir bez maksas.

*Gaidīšanas režīms. (angļu val.)

Lasīt citus ierakstus par Taizemi →

Apskatīt brauciena fotogaleriju →

Iesaki citiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • draugiem.lv
Tēmas: Āzija, Bangkoka, Taizeme

4 komentāri: “Karsti, tiešām karsti

 1. Olga

  eu, eu.. es nosūtīju sms gan Diānai, gan Kasparam :) prieks, ka tiek fotografēts ēdiens :) pēc Francijas brauciena – mācība :) un prieks, ka jums superīgi iet – ar žurkām, jēlām garnelēm un pārējām lietām!!! :)

 2. Laura

  njā, es arī cītīgi sekoju jūsu piedzīvojumiem, jo uz drūmās Latvijas fona nepieciešams kaut kas silts un saulains…
  ar tām žurkām tiešām uzmanieties – esmu dzirdējusi nostāstu par kaut ko, kas tika atrasts un uzskatīts par sunīti, pēcāk aizvests līdzi uz mājām skandināvijā un “sunīts” apēda vietējo kaķi, jo izrādījās tomēr jocīgs žurku paveids…
  kārtīgi apskatiet tās astes!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.