KONKURSS | Laimē Ilonas Balodes grāmatu “Rīga-Pekina”

Nu tā, tas beidzot ir noticis – mēs laižam gaisā savu pirmo konkursu! Šoreiz saviem lasītājiem piedāvājam iespēju laimēt aizraujošu grāmatu par divu mūsu tautiešu trako ceļojumu ar mugursomām (bet bez naudas un, es gribētu teikt, arī veselā saprāta).

IMPRO Ceļotāju klubiņš

IMPRO Ceļotāju klubiņš

Pirms pāris nedēļām abi ar Kasparu apmeklējām visai izklaidējošu “IMPRO Ceļotāju klubiņa” pasākumu, kurā humorīgais gids Raitis Strautiņš publiski intervēja Ilonu Balodi un Rolandu Ūdri (“Ūdrīti”) par abu stopēšanu no Rīgas uz Pekinu, ko Balode vēlāk aprakstīja savā pirmajā grāmatā “Rīga-Pekina“. Domāju, ka lielākā daļa aizrautīgo ceļotāju jau ir to lasījuši vai vismaz krietni daudz par to dzirdējuši, jo grāmatu “Zvaigzne ABC” izdeva vēl vasarā. Arī mēs abi jau bijām paguvuši to aizņemties un izlasīt, tādēļ bija īpaši interesanti dzirdēt grāmatā neiekļautos stāstus un uzzināt par ceļojuma aizkulisēm no šī ekscentriskā pārīša mutēm.

pekinaPasākuma noslēgumā abi nekautrējāmies arī piedalīties konkursā un ar savām zināšanām par grāmatas saturu vieglu roku laimējām vienu grāmatas eksemplāru (kopā ar ceļojuma laikā tapušās mūzikas CD). Tā kā abi jau esam grāmatu izlasījuši, bet mūsu salīdzinoši nelielajā grāmatu plauktā starp iemītniecēm notiek nemitīga cīņa par izdzīvošanu, nolēmām, ka šis laimests ir labs iemesls aizsākt jaunu tradīciju – ik pa laikam aplaimot mūsu lasītājus ar grāmatām par un ap ceļošanu. Sacīts, darīts!

Tātad, kas jums jādara, lai piedalītos Ilonas Balodes grāmatas “Rīga-Pekina” izlozē?

Šeit, šī raksta komentāros jāiesaka mums izlasīšanai kāda interesanta un aizraujoša ceļojumu grāmata un jāpaskaidro, kāpēc mums vajadzētu to izlasīt + jāiesaka šis raksts citiem, izmantojot sociālo tīklu ikonas šī raksta beigās (jāizmanto vismaz viens no piedāvātajiem variantiem). Svarīgi – grāmatu ieteikumi nedrīkst atkārtoties! Ja kāds jūsu iecerēto grāmatas nosaukumu ir minējis pirms jums, lai piedalītos izlozē, jums jāizdomā cita rekomendācija.

Laimīgo starp visiem komentāru autoriem izlozēsim ceturtdien, 27.decembrī plkst. 15.00  un paziņosim šī raksta komentāros!

P.S. Vēl tikai piebildīšu, ka mūsu rīcībā ir ekskluzīvs grāmatas eksemplārs ar abu grāmatas galveno varoņu autogrāfiem!

Aiziet!

 

Iesaki citiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • draugiem.lv

24 komentāri: “KONKURSS | Laimē Ilonas Balodes grāmatu “Rīga-Pekina”

 1. Uldis

  Sveiciens!
  Iesaku izlasīt Artūra Skrodera grāmatu “Iespaidu kolekcionārs” par ceļojumu apkārt pasaulei. Kāpēc jāizlasa? Nu, kā minimums tāpēc, ka latvieši jau tik bieži šādos ceļojumos ‘Apkārt pasaulei!’ nedodas :) un grāmata tiešām ir interesanta!
  //goo.gl/aWba4

 2. Dina

  Jums abiem noteikti vajadzētu palasīt grāmatu “Velokāpiens Muztagatā. Turpināt Būt Pašam Sev. 7546 metru augstumā ar divriteni”, jo tā atklās, kāpēc kalni tā vilina cilvēci – mūžīgi mūžos :)

 3. Diana

  Cilvēkiem, kuru ambīcija ir ceļot uz savu roku un to darīt atbildīgi, iesaku izlasīt divas Nigel Barley, angļu antropologa grāmatas.
  ‘The Innocent Anthropologist’ ir stāsts par viņa pirmo pētniecisko braucienu pie Kamerūnas kopienas Dowayos, kurā viņš smieklīgā veidā izstāsta savu pieredzi, kā arī paskaidro, kāpēc tenisa rakete ir ceļotājam noderīgs priekšmets.
  Otra ir ‘Not a Hazardous Sport’, viņa brauciens uz Indonēziju, Sulavezi, kurā viņš kārtējo reizi iekuļas filmas cienīgos piedzīvojumos. Top skaidrs, ka pat antropologi kļūdās izvēloties ‘parezās takas’, bet ceļojumos tieši ārpus takas bieži notiek visinteresantākās lietas.

 4. Madara

  Iesaku izlasīt H.Sila grāmatu “Āfrikas josta” Manuprāt, ļoti kolorīta grāmata. kas palīdz uzburt Āfrikas ainiņas (kā dzīvas :) ).

 5. kristīne

  Iesaku Bila Braisona A walk in the woods! Lielisks ceļojuma apraksts vairākus mēnešus garai pastaigai pa Ziemeļamerikas kontinentu, papildināts ar humorīgām atziņām par dzīvi un cilvēka dabu. Patīkams brīvdienu kompanjons!

 6. Ainārs

  Sveiciens Ziemā!
  Kaut kā dīvaini, bet laikam līdz šim (manam postam) neviens nav ieteicis “Santjago ceļu ejot” -> //www.santjagocels.lv/ :) OK – varbūt “nepapīra” grāmata, bet tomēr… ir labais! Kāpēc jums to vajadzētu izlasīt – Savējie tač` ;)
  Jaukus Ziemassvētkus!

 7. Monta

  Iesaku Lato Lapsas “Dzīvības un nāves Disnejlendā”.
  Man patīk, kā viņa novērojumi dažbrīd sabalsojās ar filozofiskām pārdomām. Laosa, Kambodža, Indonēzija u.c..

 8. Dagne

  un es savukārt iesaku Lato Lapsas “Indija ne pa jokam. Un Pakistāna arī”. Jo Indija nebūt nav tikai tāda, kā to ataino romantiskās filmās (nu pēdējā laika zināmākās “Ēd. Lūdzies. Mīli” vai “Vislabākā eksotiskā viesnīca “Klinģerīte””). tāds mazliet cits skatu punkts.

 9. Oskars

  Žils Verns “5 nedēļas gaisa balonā” Stāsts ir par trīs angļiem – Doktoru Fērgusonu, viņa sulaini Džo un viņa labāko draugu Kenediju, kuri dodas ekspedīcijā, lai ar gaisa balonu pārlidotu pāri visai Āfrikai, atrastu Nīlas izteku un pēc tam veiksmīgi nonāktu atpakaļ mājās.…

  Interesanta grāmata, iesaku

 10. Dainis

  Iesaku izlasīt grāmatu “Ceļojumu Čemodāns”, man jau nu patika gan apraksti, gan skaistās bildes – jutos kā pats tur būtu pabijis!

 11. Sarmīte

  Artūra Skrodera grāmata „Iespaidu kolekcionārs. Ceļojums apkārt pasaulei”. Autors pabijis vairāk kā četrdesmit valstīs, daudz redzējis un piedzīvojis, ir ļoti interesanti ieklausīties viņa rakstītajā.

 12. Māris Morkūns

  Ceļojumu grāmatu sērijas autores Elvitas Rukas grāmatas par ceļojumiem uz bijušajām PSRS republikām: Tadžikistāna.Seifs ar putniņiem,Gruzija.Sarunas ar dūjām, Kirgizstāna. Āzijas nepaklausīgā meita.

 13. Sarmīte Greitāne

  Ilzes Jurkānes – finansistes, gardēdes un kultūras dzīves baudītājas – autobiogrāfisko pavārgrāmatu “Dzīves garša”. Gastronomisks ceļojums pa 55 pasaules valstīm, kas man ļoti patika, tāpēc iesaku arī citiem lasītājiem!

 14. Anita

  Iesaku “Ed.Ludzies.Mili.” ,jo izlasot so gramatu gribejas apcelot Italiju, ko ari izdariju un nakotne ceru ari aizbraukt kur talak.

 15. Ekspotīcija Post author

  Liels paldies visiem par dalību konkursā! Tagad mums kādu laiku noteikti netrūks lasāmvielas – dažas no ieteiktajām grāmatām esam jau lasījuši, tomēr par daudzām dzirdējām pirmoreiz – paldies jums par vērtīgajiem ieteikumiem!

  Sīvā 18 komentētāju konkurencē grāmatas “Rīga-Pekina” izlozē paveicās pašam pirmajam komentētājam – Uldim. Uldi, apsveicam Tevi ar laimestu! Par tā saņemšanu sazināsimies ar Tevi e-pastā.

  Savukārt pārējiem iesakām nezaudēt modrību, jo mūsu grāmatplauktā ir vēl vairākas ceļojumu stāstu grāmatas, kuras tuvākajā laikā plānojam izlozēt.

  Priecīgus visiem svētkus un lai jaunais gads ir aizraujošiem galamērķiem bagāts!

 16. Agnese

  ..kaut arī Ričarda Brensona grāmata ”Losing my viginity” nevar tikt uzskatīta par tipisku ceļojumu grāmatu, tajā tomēr ir spēcīga piedzīvojumu garša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.