Tajiešu masāža

Tagad, atskatoties atpakaļ, šķiet, ka mūsu ceļojuma pēdējā diena Bangkokā bija ļoti gara un piesātināta.

No rīta atstājām somas viesnīcas mantu glabātuvē un devāmies dzīvē. Dienas uzdevums bija uz atvadām izbaudīt autentisku tajiešu masāžu. Ceļvedī izlasījām, ka labāko masāžu varot izbaudīt Wat Pho masieru skolā. Šī skola vēsturiski tiek uzskatīta par pirmo oficiālo mācību iestādi visā valstī, un tās kursu absolventi tiek vērtēti kā labākie tradicionālās tajiešu masāžas praktiķi Taizemē un līdz ar to arī ārpus tās – to mums pēc tam apstiprināja arī Onds.

Kā nereti gadās Taizemē, mums īsti nevedās ar vajadzīgās ēkas atrašanu. Pašu skolu uzgājām ātri, jo tā atrodas tieši pretī Gulošā Budas templim, kuru jau reiz bijām apmeklējuši. Vestibilā sastaptā skolas darbiniece uz mūsu jautājumu par iespēju pieteikties uz masāžu mudīgi izstūma mūs atpakaļ uz ielas un ar roku žestiem parādīja, ka jāiet tālāk uz priekšu, kur būšot masāžas paviljoni. Izstaigājuši ielu šurpu-turpu, atkal nācām pie viņas – šoreiz laipnā kundze, saprazdama, ka vieglāk mūs ir aizvest pašai, nevis censties izskaidrot ceļu, ātriem soļiem pavadīja mūs uz trīs krustojumus tālāk esošajā šķērsielas galā meistarīgi paslēpušos masāžas un medicīnas centru.

Līdzīgi kā daudzas citas iestādes Bangkokā, arī šī atradās kādas dzīvojamās mājas pirmā stāva angārā (līdz ar to vārds “paviljons” ir krietns pārspīlējums). Pēc samaksāšanas mums iedalītās masieres mūs abus ieveda mazā kondicionētā un tumšā telpā ar aizvērtiem aizkariem. Pie telpas sienas cieši viena pie otras bija sarindotas kušetes, uz divām no tām tobrīd jau notika masāža. Telpas stūrī aiz aizkariņiem pārģērbāmies mums iedotajās drēbēs – vaļīgās kokvilnas pidžamās un gūlāmies uz kušetēm.

Tajiešu masāža ir sens masāžas veids, kas sevī apvieno ajūrvēdas un jogas elementus – tajā masieris ar spēku iedarbojas uz noteiktiem ķermeņa enerģijas punktiem un palīdz tam ieņemt dažādas jogas pozas, kas paredzētas dažādu muskuļu grupu stiepšanai. Masāžas laikā masieris izmanto ne tikai savas plaukstas, bet arī elkoņus, pēdas, ceļus un pat galvu.

Neskatoties uz to, ka masierītes bieži vien izskatās pēc mazām un vārgām tajiešu jaunkundzēm, tās prot savu fizisko spēku pielietot veidā, kas uz cilvēka ķermeni atstāj ļoti spēcīgu iespaidu. Katru reizi, kad dzirdi savu kaulu krakšķēšanu pēc sīciņās lietpratējas komandas, saproti, ka joki mazi. Krakšķēja viss – pat kāju pirksti!

Pašiem tajiešiem masāža esot normāla ikdienas sastāvdaļa, masierus iezemieši apmeklē regulāri un daudzi paši pieprot masāžas mākslu. Pastāv uzskats, ka ar masāžas palīdzību ir iespējams ārstēt gandrīz jebkuru kaiti – pat saaukstēšanos!

Kopumā šāda stundu ilga masāžas nodarbība (cena – 6 lati) ir diezgan nogurdinošs un brīžiem pat diezgan sāpīgs pasākums, taču pēc tās var just savdabīgu enerģijas pieplūdumu. Un kur gan citur, ja ne tajiešu masāžas dzimtenē, ir pamats cerēt, ka esi izbaudījis to labākajā iespējamajā veidā?

Lasīt citus ierakstus par Taizemi →

Apskatīt brauciena fotogaleriju →

Iesaki citiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • draugiem.lv

2 komentāri: “Tajiešu masāža

  1. Zane

    Taizemieshu masazha…ilgu laiku sapnjoju par to.
    Varbut majas kadu vienu chaklo / stipro / protosho roku iipashnieku parvedat?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.