Vīzas uz Brazīliju

Brazīlija ir vienīgā no mūsu 100 dienu ceļojumā iekļautajām valstīm, kuras apmeklēšanai Latvijas pilsoņiem nepieciešama vīza. Sarunas par bezvīzu režīma ieviešanu starp abām valstīm norit jau kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un pēdējo pāris gadu laiku konstanti atrodas stadijā “tūlīt, tūlīt ieviesīsim”. Protams, mēs šo brīdi nesagaidījām, tādēļ bija jāmeklē lētākais veids, kā nokārtot vīzas uz Brazīliju.

Sazinājāmies ar sievieti, kas pirms gada mums palīdzēja ievērojami lētāk nekā piedāvāja ceļojumu aģentūras nokārtot vīzas uz Taizemi. Diemžēl atklājās, ka Sarmīte nodarbojas tikai ar vīzu kārtošanu uz Taizemi, tomēr viņa mums ieteica aģentūru, kas varētu piedāvāt viszemāko cenu Brazīlijas vīzu organizēšanai.

Aģentūrā noskaidrojām, ka nodeva par vīzu (it kā) ir 40Ls, bet vēl papildu 50Ls jāmaksā par kurjerpakalpojumiem – Rīgai tuvākā Brazīlijas vēstniecība atrodas Stokholmā, tādēļ pase jāsūta pa pastu. Uz jautājumu, vai, sūtot divas pases, maksa par kurjerpakalpojumiem netiek iekasēta tikai vienreiz, mums paskaidroja, ka tādā gadījumā kopējās izmaksas par vienu pasi varētu pazemināties tikai līdz 85 Ls. Painteresējāmies arī citās aģentūrās, bet tajās cenas bija vēl augstākas, sākot ar 95Ls un beidzot pat ar 130 Ls!

Piedāvātā cena šķita visai augsta, tādēļ nolēmām sīkāk iepazīties ar Brazīlijas vēstniecības Zviedrijā mājas lapu un meklēt citus variantus, kā iegūt vīzu – Stokholma galu galā ir tepat blakus, ja vajag, paši varam aizbraukt. Izpētījām, ka vienas vīzas patiesās izmaksas ir 300 SEK jeb ~21 Ls sludināto 40 Ls vietā. 200 SEK ir nodeva par vīzu, bet vēl 100 SEK tiek prasīti, ja vīza tiek kārtota ar trešās puses starpniecību (neatkarīgi no tā, vai trešā puse ir ceļojumu aģentūra vai vienkārši kāds paziņa).

Par laimi mums ir draugi, kuri regulāri pārvietojas maršrutā Rīga – Stokholma un bija tik izpalīdzīgi, lai nogādātu mūsu pases un citus nepieciešamos dokumentus uz vēstniecību un pēc tam tās arī atvestu atpakaļ uz Rīgu. Vīzu izgatavošana prasa 10 darba dienas, tādēļ darīt to pašiem tiešām būtu neizdevīgi – vai nu jābrauc uz Stokholmu divreiz vai arī jāuzkavējas tur divas nedēļas.

Pats process ir gana vienkāršs un formāls. Vīzu noformēšanai bija nepieciešama aizpildīta pieteikuma forma (pieejama izdrukāšanai vēstniecības mājas lapā), 1 pases formāta fotogrāfija, izziņa no bankas par pietiekamu naudas līdzekļu pieejamību bankas kontā (pietiek ar apzīmogotu bankas konta izrakstu) un izdrukāts aviobiļešu rezervācijas apstiprinājums. Tāpat nepieciešams pārskaitīt nodevu par vīzas izgatavošanu uz vēstniecības kontu un pievienot dokumentiem maksājuma uzdevuma izdruku (bankas zīmogs nav nepieciešams).

Rezultātā 170Ls vietā divas vīzas uz Brazīliju mums izmaksāja aptuveni 44Ls (ieskaitot bankas pārskaitījumu uz vēstniecības kontu) un vienu “Martini Asti”. Šīs divas epizodes (aviobiļešu iegāde un vīzu kārtošana) ar Latvijas tūrisma aģentūrām mums diemžēl vēlreiz apstiprināja visai baisu patiesību par tūrisma pakalpojumu cenu nesamerīgumu mūsu valstī. Ne velti daudzi cilvēki uzskata, ka ceļot ir ļoti dārgi…

Iesaki citiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • draugiem.lv

15 komentāri: “Vīzas uz Brazīliju

 1. Andris

  Piekrītu, ka visu darot un plānojot pašu spēkiem, bieži ir iespējams diezgan daudz ietaupīt. Saprotu, ka arī tūrisma aģentūras vēlas pelnīt, bet ja kurjera pakalpojumu cena, nosūtot vairākas pases, samazinās tikai par 10%, tad gan tas ir absurds.

  Vai tiešām Brazīlija ir vienīgā, kurai nepieciešama vīza? Kuras valstis esat plānojuši apceļot?

 2. Guntis

  Super, apsveicu ar tik grandioza ceļojuma plāniem un novēlu dabūt bra vīzu. Starp citu, mūsējais brazīlis Kazahstānā novēl to pašu un saka, ka esat izraudzījušies ļoti veiksmīgus apskates punktus ;)

 3. Ekspotīcija Post author

  Lita, tā ir formalitāte, tomēr vīzas pieteikuma sadaļā “viesnīca” būtu vēlams norādīt vismaz daļēji ticamu adresi un iestādi. Piemēram, mēs vienkārši ierakstījām viena Rio hosteļa adresi. Rezervācijas neviens nepārbauda, protams.

 4. Agrita

  Brazīlijas vēstniecības mājas lapā lasīju, ka piesakoties vīzai vajag vai nu return vai onward biļeti. Man šobrīd ir nopirkta vienvirziena biļete uz Rio de Janeiro. Vai vīzas pieteikumam obligāti vajadzīga atpakaļceļa biļete vai biļete uz nākamo valsti? Pēc Brazīlijas došos uz Bolīviju, bet visdrīzāk ar autobusu.

 5. Agrita

  Mani brazīļu draugi mēdz teikt: Don’t worry, we have all the time in the world! Viņu valdība laikam darbojas pēc tā paša principa :D

 6. Agrita

  Sapratu, ka bezvīzu režīmu šogad nesagaidīšu, tāpēc, sekojot jūsu pieredzei, atradu draugus, kas bieži brauc no Rīgas uz Stokholmu un sarunāju, ka viņi varētu man vīzas dokumentus aizvest un atvest. Kāds man teica, ka man vajag notariāli apstiprināt pilnvaru, ka viņi manā vietā to dara. Vai tā ir? Jūsu aprakstā par to netika minēts.

 7. Ekspotīcija Post author

  Nē, pilnvaru nevajadzēja vispār. Neatminos arī, ka vēstniecības mājas lapā būtu kas tāds minēts pie vajadzīgajiem dokumentiem. Droši var pārjautāt viņiem, uzrakstot e-pastu, toreiz diezgan operatīvi mums atbildēja. Lai veicas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.