Bilešu iegāde, 2.daļa

Šoreiz mazliet par mūsu pieredzi komunikācijā ar Latvijas ceļojumu aģentūrām. Par aviobiļešu cenām nolēmām interesēties divās vietējās aģentūrās. Ar vienu no tām līdz šim bija pozitīva pieredze darba braucienu kārtošanā, bet otru ieteica draugi, kas nesen bija apbraukuši apkārt pasaulei un slavēja konkrētu aģentūras darbinieku, ar kuru tad arī sazinājāmies.

Abām aģentūrām nosūtījām e-pastu, norādot vēlamo maršrutu (Londona – Riodežaneiro un Karakasa – Madride) un tos pašus datumus, kuros kayak.com lidojumiem bija izdevies atrast visizdevīgāko cenu. Konkrētus avioreisu numurus sākumā nenorādījām, jo bija interesanti uzzināt, ko un par kādu cenu aģentūras piedāvās pašas.

Liels bija mūsu pārsteigums, saņemot atbildi no pirmās aģentūras – biļetes cena vienam cilvēkam 966 Ls! Jā, lati, nevis dolāri vai eiro. Ne vairāk, ne mazāk kā 3 reizes dārgāk par pašu spēkiem internetā atrasto piedāvājumu.

Tiesa, piedāvāti tika tiešie avioreisi, kas parasti ir dārgāki nekā lidojumi ar pārsēšanos. Bieži vien rodas pat tik absurda situācija, ka aviobiļete no punkta A līdz punktam B ir dārgāka nekā biļete krietni garākam maršrutam no C līdz B ar pārsēšanos A. Pirmoreiz to ievērojām, pērkot KLM biļetes uz Meksiku. Cena maršrutam Rīga – Amsterdama – Mehiko bija zemāka nekā tikai lidojumam Amsterdama – Mehiko. Tādēļ tagad, meklējot biļetes tālajiem pārlidojumiem, allaž skatāmies, vai uz izvēlēto vietu ir iespējams nokļūt, lidojot ar pārsēšanos.

Arī meklējot lētākās biļetes uz Dienvidameriku, sastapāmies ar šo cenu paradoksu un centāmies to izmantot savā labā. Tomēr uz jautājumu, vai tiek piedāvātas biļetes arīdzan uz TAM reisiem, no aģentūras tika saņemta atbilde, ka šī aviokompānija esot viņu sarakstā gan, bet mūsu minētajos datumos TAM reisi rezervēšanas sistēmā neesot pieejami vai arī tādu vispār neesot. Visai bezcerīgi.

Draugu ieteiktais ceļojumu aģents atbildēja ļoti operatīvi un piedāvāja mums divus lidojumu variantus (jau labāk). Pirmais no tiem bija tieši tāds pats kā otras aģentūras piedāvātais, tikai 966Ls vietā biļetes vienam cilvēkam izmaksātu 888 Ls. Pērkot biļetes diviem, sanāktu gandrīz 160 Ls starpība par darbu, kas prasa pāris datorpeles klikšķus! Morāle – ja tomēr lemiet par labu tūrisma aģentūru pakalpojumu izmantošanai, noteikti salīdziniet cenas!

Savukārt otrs piedāvātais variants mums izmaksātu 676 Ls, turklāt lidot uz Riodežaneiro tika piedāvāts ar TAM (to pašu reisu, ko jau bijām atraduši kayak.com). Nolēmām noskaidrot, vai iespējams arī atpakaļ uz Eiropu lidot ar TAM, un norādījām precīzus mūs interesējošo reisu numurus. Puisis atbildēja, ka šādā kombinācijā kopējās lidojumu izmaksas būtu 354Ls.

Ņemot vērā to, ka pašu spēkiem nevienā no mājas lapām biļetes nevarējām iegādāties, šāda summa jau šķita daudz pieņemamāka. Tomēr arī 10% uzcenojums šķita par lielu, īpaši tādēļ, ka par šo summu (ap 30 Ls) bija iespējams katram no mums piepirkt klāt arī nepieciešamās biļetes uz Londonu ar Ryanair.

Kā gandrīz jebkurā stāstā ar labām beigām, ar šajā nu bija īstais brīdis visiem sadoties rokās, lai mums palīdzētu. Atcerējāmies par kādu draugu Norvēģijā (lasīt – ar kredītkarti kādā no norvēģu bankām) un pēc pāris dienām, izpildot mūsu rakstiskās instrukcijas Skype čatā, biļetes beidzot tika nopirktas ar cheaptickets.com starpniecību (Jostein, thank you once again!). Pēc tam tika atrasts arī draugs Latvijā (Ringuss, liels paldies arī Tev!) ar kontu DnB NORD bankā, lai norvēģu kronās iztērēto naudas summu uz Norvēģijas DnB NOR pārskaitītu pēc iespējas lētāk (maksa par starptautisko pārskaitījumu vienas banku grupas ietvaros – 4 Ls).

Rezultātā aviobiļešu izmaksas vienam cilvēkam izvēlētajā maršrutā izmaksāja aptuveni 325 Ls. Tajā pašā vakarā klāt piepirkām arī Ryanair biļetes uz Londonu par 21 Ls katram (tur pie draudzenes uzkavēsimies 4 dienas). Biļetes no Spānijas uz Rīgu jūnija beigās gan vēl nav nopirktas, bet pagaidām izskatās, ka jaunais AirBaltic tiešais reiss no Madrides vai arī jau reiz izmantotais tiešais reiss no Barselonas varētu izmaksāt ap 40-50 Ls katram. Šobrīd gan mums patīk apziņa, ka biļešu atpakaļ uz Rīgu mums īsti vēl nav.


Iesaki citiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • draugiem.lv

3 komentāri: “Bilešu iegāde, 2.daļa

  1. Pingback: Tweets that mention Bilešu iegāde, 2.daļa : Ekspotīcija -- Topsy.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.