Dzeramais ūdens no peļķes

Dzert ūdeni no peļķes – jūs droši vien teiksiet, ka tas nav tas prātīgākais, ko varētu darīt. Taču kompānija Lifesaver Systems apgalvo gluži pretējo. Anglijā bāzētais uzņēmums ir izgudrojis ūdens filtrēšanas pudeli, kas duļķainu, baktērijas un vīrusus saturošu ūdeni var padarīt tīru un dzeramu. Izklausās neticami, tomēr izgudrotāja Maikla Pritčarda prezentācija TED konferencē ir pārliecinoša. Skatītāju acu priekšā viņš no upes pasmeltā ūdenī salej notekūdeņus, smirdīgu dīķa ūdeni un beigās pieber klāt vēl arī zaķa spiras. Pēc tam to visu ielej Lifesaver pudelē un izdzer.

Šāda 750 ml ietilpīga pudele spēj attīrīt līdz pat 6000 litriem ūdens. Produkts galvenokārt paredzēts dabas katastrofu skartajiem reģioniem, kuros nereti ir nopietnas problēmas iegūt dzeramo ūdeni.

Tomēr šķiet, ka šāda pudele varētu būt arī ļoti noderīgs rīks ceļotājiem. Veids, kā sevi nodrošināt ar tīru dzeramo ūdeni pat visekstremālākajos apstākļos, piemēram, Indijā vai Āfrikā. Ļoti iespējams, ka kādā no saviem nākamajiem ceļojumiem dosimies jau ar Lifesaver pudeli mugursomā.

Piedāvājam noskatīties prezentāciju no TED konferences (Michael Pritchard’s water filter turns filthy water drinkable):

Iesaki citiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • draugiem.lv
Tēmas: piederumi

5 komentāri: “Dzeramais ūdens no peļķes

 1. EsmuJānis

  Cik zinu, krievu spiegiem (brīnītos, ja kas analoģisks nebūtu Britiem) jau desmitiem gadu ir tabletes, kuras iemetot “ūdenī”, pāris minūšu laikā tas sadalās – virspusē ūdens, lejā – pārējais. Esot gan ar pretīgu garšu, bet slāpes remdē un par veselību nav jāuztraucas. Nav brīnums, ka kārtējais militārais izgudrojums uzlabots un “izgājis tautās”

 2. Ekspotīcija Post author

  @Orvils: Nez vai mūsu valstī no šādas pudeles ir liela jēga. Latvijā ūdens kvalitāte ir laba. Pat Rīgā krāna ūdens ir dzerams (nav gan pārāk garšīgs). Savukārt, ja parēķina izmaksas, tad tā pudele nemaz tik dārga neiznāk – vien 2-3 santīmi/litrā.

 3. Ivars

  iespaidīgi. skaidrs, ka daudzi “jauni” izgudrojumi nāk no militārās sfēras. Arī datoru un interneta attīstībā militāristiem liela loma. Tāds nu motivators mums pasaulē ir.

  cenas ziņā diezgan sakarīgs. Latvijā tiešām mazāka jēga tam lielajam traukam. Drīzāk vietām, kur daudz dzilvēku vienuviet.

  Ja nopirksi pudeli, tad labprāt noīrēšu, kad vajadzēs pašam :)

 4. Roberts

  Ir izgudrots ari efektivaks udens attirisanas veids, kas nacis no Krievijas (ari sakotneji no militaras jomas). Taja tiek izmantotas nanotehnologijas (no 100- 350x effektivaks par aktivetas ogles filtru, kas tiek izmantots saja pudele) un ir iespeja iegadaties pa 30 Ls, nemot lidzi kaut brauciena pa Gauju ar plostiem un smelot udeni pa taisno no tas. Vienigais filtrs, kas attira ari purva udeni un pielidzinams kalnu udenim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.